MADEN İŞ SENDİKASI

BERBER ERDEN, MÜŞTERİLERİNİN ANISINI DÜKKÂNINDA YAŞATIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BERBER ERDEN, MÜŞTERİLERİNİN ANISINI DÜKKÂNINDA YAŞATIYOR
haber İçi

BERBER ERDEN, MÜŞTERİLERİNİN ANISINI DÜKKÂNINDA YAŞATIYOR

Soma’da berber Şaban Erden, 35 yıldır tıraş ettiği müşterilerinin vesikalık fotoğrafları dükkânına asarak ilginç bir koleksiyona imza atıyor.

Soma Çaltılık mahallesinde berberlik yapan 55 yaşındaki Erden, dükkânına gelerek tıraş olan daimi müşterilerinden hatıra kalsın diyerek vesikalık fotoğraf toplamaya başladı. Topladığı bu fotoğrafları dükkânına yaptırdığı panoya asıyor.

Müşterilerinin fotoğraf koleksiyonuna ilgi gösterdiğini belirten Erden, “Mesleğe 11 yaşında çırak olarak başladım. Allah nasip etti yıllar önce kendi dükkânımı açtım. Dükkânı açtıktan sonra sürekli bana traş olmaya gelen müşterilerim olmaya başladı. Bende onlara hem jest olsun hem de hatıra kalsın diye vesikalık fotoğraflarını toplamaya başladım. Fotoğraflar birikince dükkân duvarına bir tane pano yaptırıp, fotoğrafları oraya asmaya başladım. 300’ e yakın fotoğraf bulunuyor tabloda. Bunların arasında bu dünyadan göçüp gidenlerde oldu. Mekânları cennet olsun inşallah. Tıraş olmaya gelen müşterilerimin de dikkatini çekiyor duvardaki fotoğraflar, onlar da çok memnun kalıyorlar. Güzel tepkiler alıyorum” dedi.

15 metrekarelik ve iki koltuklu berber dükkânında uyguladığı bu vefa örneği dolayısıyla çevresinden olumlu tepkiler alan Erden, “Dükkâna traş olmaya gelen gençlerden bazıları ‘Babamın fotoğrafı var mı?’ diye soruyor. Babalarının yıllar önceki genç halini ya da vefat etmiş babasının fotoğrafını gösterince çok mutlu oluyorlar. Onların mutluluğu beni daha çok mutlu ediyor. Müşterilerimin anılarına da sadakat göstermenin huzurunu yaşıyorum” dedi.

Tıraş olmaya gelen müşterilerden Fezail Aksoy, “Berber Şaban kardeşimizin dükkânında çok sayıda fotoğraf var. Önceki yıllardan beri burada tıraş olanlar hatıra olarak fotoğraf bırakmış. Fotoğraflar gelen herkesin dikkatini çekiyor. Tanıdık biri varmı diye bakıyor herkes. Berber Şaban kardeşimizin müşterilerine değer verdiğinin güzel bir göstergesi olan bu duyarlı çalışmasından dolayı tebrik ediyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SOMA GALERİCİLER SİTESİ TOPLANTISI YAPILDIÖnceki Haber

SOMA GALERİCİLER SİTESİ TOPLANTISI YAPIL...

İKTİDARIN SİYASİ PROGRAMINA PARALEL HAZIRLANAN LAİKLİK VE BİLİM KARŞITI YENİ MÜFREDATI REDDEDİYORUZ’Sonraki Haber

İKTİDARIN SİYASİ PROGRAMINA PARALEL HAZI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar