CHP MANİSA İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA İKTİDAR MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP MANİSA İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA İKTİDAR MESAJI
haber altı 2 komulabilir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanlığı tarafından Kültür Sitesi Lale Salonu'nda İl Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, "Yerel seçim başarımızı zafere dönüştürmek için tüm Türkiye'yi kırmızıya boyayıp CHP'yi iktidar yapmak, asgari ücretli ve emeklinin hakkını almasını sağlamak zorundayız. Türkiye iktidarı başarısı için çok çalışacağız" dedi.

Yerel seçimlerin ardından 17 ilçede yapılan Danışma Kurulu toplantılarının tamamlanmasının ardından CHP Manisa İl Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi. Kültür Sitesi Lale Salonu'nda yapılan toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Yunusemre Belediye Başkanı Semih BalabanŞehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

"GENEL SEÇİMLERDE TÜM TÜRKİYE'Yİ KIRMIZIYA BOYAYACAĞIZ"

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper yaptı. Başkan Özalper, "Manisa'yı kırmızıya boyayan, CHP'yi büyük bir başarıyla taçlandıran tüm partililerimize selam olsun. 17 ilçede danışma kurulu toplantılarımızı tamamlamamızın ardından İl Danışma Kurulu toplantımızı düzenliyoruz. Bu toplantılar bizim için çok kıymetli. '31 Mart yerel seçimlerinde bu başarıyı nasıl kazandık, süreç içerisinde neleri doğru neleri eksik yaptık, başarıyı zafere nasıl dönüştüreceğiz, iktidara yürüyen CHP'de neler yapacağız?' bunları konuşmak çok kıymetli. Genel Başkanımız sayın Özgür Özel'in de söylediği gibi, biz bir zafer değil başarı kazandık. Genel seçimlerde Türkiye'yi kırmızıya boyadığımızda, asgari ücretlinin de emeklinin de hakkını aldığı iktidarımızı kurduğumuzda zafer kazanmış olacağız. İktidar için dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğime söz veriyorum" dedi. 

"CHP'DEKİ DEĞİŞİM TÜM TÜRKİYE'Yİ YENİLEDİ"

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper'in ardından sözü Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel aldı. Yücel, yerel seçimlerin ardından partisinin tüm kesimleri kucaklayıcı politikalar üretmeye devam ettiğini söyleyerek, CHP'deki değişimin tüm Türkiye'yi yenilediğini belirtti. Yücel, “Adı şehzadeler şehri olarak anılan Manisa bize İstanbul’u armağan eden, dünyanın en vizyoner liderlerinden biri olan; Fatih Sultan Mehmet’i yetiştirmiştir. Sadece Osmanlı döneminde değil, Milli Mücadele döneminde de özellikle İzmir’in işgalinden sonra Manisalı kuvayi milliyecilerin yaptıkları direniş; feda kültürünün birer abidesidir. Sarı Mehmet Efe, Halil Efe, Saçlı Efe, Parti Pehlivan ve Ali bey gibi tüm Manisalı Kuvvacıları şükranla, minnetle anıyorum. Milli mücadele sırasında Manisa’da Halil Efe’yle tanışmış, evlenmiş, evliliklerinin ertesi sabahı tüfeğini omzuna asmış, eşiyle birlikte cepheye koşmuş ve evliliklerinin 1 yılı dolmadan 20 yaşında şehit düşmüş, Gördesli Makbule’yi  de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Parti Sözcüsü Deniz Yücel, erken seçimin halkın istediği zaman konuşulacağını söyledi. 

Program, partililerin söz alması ve değerlendirmelerle son buldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aranan 46 Kişi Yakalandı.20 Kişi TutuklandıÖnceki Haber

Aranan 46 Kişi Yakalandı.20 Kişi Tutukla...

GBT Sorgusunda 6 Ayrı Dosyadan 30 Yıl Cezası Olduğu Tespit EdildiSonraki Haber

GBT Sorgusunda 6 Ayrı Dosyadan 30 Yıl Ce...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar