MADEN İŞ SENDİKASI

SOMA TSO, TOBB 80. GENEL KURULA KATILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SOMA TSO, TOBB 80. GENEL KURULA KATILDI
haber İçi

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak ve Soma TSO Genel Sekreteri Fatih Dövücü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 80. Genel Kurula katıldı.

TOBB 80. Genel Kurulu kapsamında, TOBB Genel Kurul Divanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, Konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Soma TSO Meclis Başkanı Nüvit Iğnak ve Genel Sekreter Fatih Dövücü, Anıtkabir ziyareti sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İkiz Kuleler’de gerçekleştirilen  80. Mali Genel Kurulu kapsamında Hizmet Şeref Belgesi Plaket Töreni’ne katıldı. 

Programın ikinci gününde Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak ve Soma TSO Genel Sekreteri Fatih Dövücü TOBB ETÜ’de gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Mali Genel Kurul Toplantısına da katıldı.
 
Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi. 
 
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

Dünya’nın, ilginç ama zor bir dönemden geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’de de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonunsa, yüzde 7’nin altına düşmesinin öngörüldüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen, dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Maden sahibi Can Gürkan’a “Biz unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız.Önceki Haber

Maden sahibi Can Gürkan’a “Biz unutmadık...

FETÖ/PDY) Suçundan, Hakkında 15 yıl Kesinleşmiş Hapis Cezası Olan E.A. TutuklandıSonraki Haber

FETÖ/PDY) Suçundan, Hakkında 15 yıl Ke...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar