KONYA ŞEKER’DEN ÜRETİCİYE 165 MİLYON TL’LİK AVANS ÖDEMESİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KONYA ŞEKER’DEN ÜRETİCİYE 165 MİLYON TL’LİK AVANS ÖDEMESİ
EKONOMİYE VE ÇİFTÇİ’YE CAN SUYU OLACAK.ÇİFTÇİLERİ EKİMDEN HASATA KADAR HİÇ BİR DÖNEMDE YALNIZ BIRAKMAYAN KONYA ŞEKER’İN AVANS DESTEĞİ PERŞEMBE GÜNÜ ÖDENECEK.

Türkiye’nin gıda devlerinden Konya Şeker, üretici ortaklarına rekor oranda avans ödemesi yapacak.

Konya Şeker tarafından, 2023 – 2024 Şeker Pancarı Kampanya Dönemi için sözleşme yapılmış üretici çiftçi ortaklarına 18 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 17:00 itibariyle 165 Milyon 166 Bin TL tutarında Pancar Bakım Avansı ödemesi yapılacak.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, “Çiftçilerimizi, ekimden hasata kadar olan süreçte yalnız bırakmıyoruz ve ekim döneminin sürdüğü bu dönemde 165 Milyon 166 Bin TL’lik nakdi avans ile hem ekonomiye hem de çiftçimize can suyu olacak ödemelerimizi başlatıyoruz. Hayırlı, bereketli olsun” dedi.

HER ZAMAN ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

Şeker fabrikalarının, ülkemizde sadece şekerin güvencesi değil, aynı zamanda da güvenli gıdanın, tarlada üretimin ve çiftçinin hakkını almasının güvencesi olduğunu belirten PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu, “Biz her daim çiftçilerimizin yanındayız. Ülkemizde, tarımda aksamaların yaşanmasını önlemek, çiftçilerin üretimi aksatmadan yapabilmesini sağlamak, ülkemizde gıda arzında bir sıkıntı yaşanmasını önlemek için, ekimden başlayarak, tohumda, ilaçta, gübrede, akaryakıtta ve sulamada desteklerimiz hep devam edecektir” dedi.

                                                                

KONYA ŞEKER, ÇİFTÇİ’NİN GÜVENCESİDİR

Konya Şeker olarak, tarımın her aşamasında aktif rol oynadıklarını ve sezonun açılmasına da destek verdiklerini ifade eden PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu,

Kurumumuz avans ödemelerini hep zamanında çiftçilerimize vermektedir. Perşembe günü de çiftçilerimize ulaştırılacak olan 165 Milyonu geçen nakdi avansın hayırlara vesile olmasını temenni eder, bolluk ve bereket dolu bir yıl dilerim

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
7 Günlük Uyuşturucu RaporuÖnceki Haber

7 Günlük Uyuşturucu Raporu

TARIMDA İSTİKRAR YOK ALTARNATİF ÜRÜNE YÖNELDİKSonraki Haber

TARIMDA İSTİKRAR YOK ALTARNATİF ÜRÜNE YÖ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar