Maden iş Sendikası Diş Sağlığı Kontrolü Yaptırdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Maden Şehidi ve Aileler Diş Sağlığından GeçtiDişler Tedavi Oldu
haber altı 2 komulabilir

İzmir Estetik Diş Akademisi Derneği ile Soma  Maden İş Sendikası arasında yapılan protokol çerçevesinde İzmir Diş Hekimleri Odası işbirliği ile ilçemiz  216 evler Maden İş lokalinde şehit olan madenci çocuklarına ve  diğer öğrencilere vatandaşlara Diş Hekimi ekibi tarafından Ağız ve Diş Bakımı Eğitimi ve Tedavisi yapıldı. Ege Ağız Diş Sağlığı Diş Hekimleri Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Diş Hekimi Ertuğrul Sabah,

     , “Estetik Diş Akademisi Derneği olarak Türkiye’de her zaman sosyal sorumluluk projesine çok önem verdik. Soma’daki Mayıs ayında meydana gelen facia ile birlikte Soma’daki çocuklara Türkiye Maden İşileri Sendikası ile  bu hizmeti götürmeyi hedefledik.. Bu görevi gönüllerimizi ortaya koyarak üstlendik. Burada bizimle birlikte İzmir İl Sağlık Müdürlüğü bütün imkanlarını buraya klinikler kurarak buranın bütün öğrencilerine  ki, bu öğrenciler bu hizmeti almak ihtiyacında olanlar ağız diş sağlığının daha ileri boyutlara ulaşması gereken çocuklar ve şehit ailelerinin çocukları diye planladık. Bugün bu çocuklar için buradayız.. Burada biz bu çocukların ağız diş sağlığının seviyesini yükselttiğimiz zaman ve onlara bilinçli bir fırçalama eğitimi, ağız bakım eğitimi verdiğimiz zaman aileleri de bilinçlenecek, arkadaşları da bilinçlenecek. Yarın  diğer gün bu çocuklar geleceğin anne ve babaları. bu anne ve babalar çocuklarını da bu şekilde eğitecekler. Çocukların aynı zamanda diş hekimlerinden korkmamalarını sağlıyoruz. Burada çocukları eğlendirerek diş hekimine gelmelerini sağlıyoruz. Diş Hekimi ekibi gerçekten çocuklara hitap ederek, bir gün geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

   Ege Ağız Diş Sağlığı Diş Hekimleri Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Diş Hekimi Ertuğrul Sabah, “Her derneğin lokomotif çalışmaları vardır.Bizim de bir tanesi ulaşamayana ulaş. Yani Diş Hekimliği hizmetlerine ulaşamayan çocuklarımıza ulaşmaktır.. Şöyle çalışıyoruz; zihinsel engelli çocuk veya başka bir engelli çocuk Türkiye’nin neresinde var ise, ulaşılmıyorsa biz ulaşmaya çalışıyoruz.Ulaşmayana ulaş bir de yalnız değilsiniz. Bize ihtiyacı olan Türkiye’de kim varsa, nere de varsa çağırsınlar koşup gelelim. İster zihinsel engelli, ister köy çocuğu öğrencisi biz varız. Koşmaya devam ediyoruz” dedi. 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Maden iş Sendikası Zonguldak Maden İşçisinin Yanındayız.Destekliyoruz.Önceki Haber

Maden iş Sendikası Zonguldak Maden İşçis...

Darbe girişimi bertaraf edilmiştirSonraki Haber

Darbe girişimi bertaraf edilmiştir

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar